WŁOCHY wycieczki fakultatywne + wycieczki objazdowe ze zwiedzaniem Włoch + wczasy last minute we Włoszech


Wycieczki objazdowe ze zwiedzaniem Włoch na stronie:
Włochy wycieczki objazdowe


Majówki ze zwiedzaniem Włoch: Majówka we WłoszechWenecja

w mieście karnawału, masek i gondolierów zwiedzamy Bazylikę i plac Św. Marka, zobaczymy dzwonnicę Campanilię, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto, pałace nad Kanałem Grande, przystań gondolierów oraz dzielnicę Rialto, tętniącą życiem handlowym, gdzie w arkadach znajdują się typowe sklepy złotników i sklepiki z pamiątkami, a u stóp rozciąga się barwny rynek owocowo warzywny i targ rybny. Czas wolny.
Cena od: 20-40 €/os.(nie zawiera biletów wstępów do zwiedzanych obiektów)Murano - Burano - Torcello

Rejs statkiem na trzy wyspy związane z historią i kulturą Laguny Weneckiej. Burano to najbardziej malownicza z weneckich wysp słynąca z kolorowych domków, oraz wyrobów hafciarskich i koronek. Murano znane jest przede wszystkim jako ośrodek przemysłu szklarskiego w Wenecji, a jego place oraz skwery zapełnione są sklepikami sprzedającymi wyroby ze szkła.

Najważniejszym zabytkiem na Murano jest założony w VII w. i przebudowany w XII w. wenecko-bizantyjski kościół Santa Maria di Donato. Torcello to jedna z najbardziej niegdyś zaludnionych wysp archipelagu dziś liczy zaledwie 60 mieszkańców.

O Torcello mówi się, że jest kolebką kultury weneckiej a jej architektura należy do najstarszych zabytków cywilizacji laguny. Katedra S. Maria Assunta to dziś najwspanialszy w okolicy kościół w stylu bizantyjsko-weneckim, słynący z XIII -wiecznych mozaik.-
Cena od: 35 €/os.Werona + Lado di Garda

Całodniowa wycieczka do miasta kochanków Romea i Julii. Zwiedzamy imponującą rzymską Arenę z I wieku (jeden z największych rzymskich amfiteatrów na świecie), Piazza delle Erbe (z fontanną Madonna Verona, zbudowanej z fragmentów term z czasów Cesarstwa Rzymskiego), Plac Dantego, Dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata, kościółek Santa Maria Antica z grobowcami Scaligierich. Czas wolny. Następnie udamy się nad malownicze jezioro Garda. Dla chętnych rejs motorówkami po jeziorze (cena 8 Euro).

Jezioro Garda jest najpiękniejszym i największym jeziorem we Włoszech, położonym w malowniczych i pełnych słońca górach. Wokół jeziora położonych jest kilkanaście typowo włoskich, romantycznych miasteczek z wąskimi uliczkami, tarasami widokowymi na góry i jezioro i prawdziwie włoskimi restauracjami.
Cena: 50 €/os.Rzym

całodniowa wycieczka do "Wiecznego Miasta”. Godna polecenia pomimo uciążliwości podróżowania. Warto się na nią wybrać ze względu na sprawdzoną i dobrze przez nas przygotowaną trasę zwiedzania.
Spokojnym spacerem, przemieszczając się także metrem zwiedzamy Watykan, Schody Hiszpańskie, słynną Fontannę di Trevi, Panteon, Ołtarz Ojczyzny, Forum Rzymskie i Koloseum
Cena od: 65 €/os.Mirabilandia

ogromne wesołe miasteczko z ponad 50 atrakcjami, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mrożące w żyłach krew kolejki górskie, liczne karuzele, zjeżdżalnie wodne, a ponadto przedstawienie kaskaderów z Akademii Policyjnej, pokaz rewii na lodzie, kino trójwymiarowe, pokazy skoków do wody i wiele innych atrakcji zakończonych pokazem sztucznych ogni i spektaklem laserowym...

Wszystko na terenie parku przygotowanego tak, by dostarczyć przybywającym tu gościom dużo radości i rozrywki.
Cena od: 40 €/os.Aquafun

największy park wodny w Europie, 5 dużych ogrzewanych basenów ze zjeżdżalniami wodnymi, "sztuczna fala”, pontony, do dyspozycji wszystkich gości leżaki. Przyjemny relaks w otoczeniu bujnej roślinności. Na terenie obiektu również restauracje, lodziarnie, sklepiki.
Cena od: 36 €/os.Park nauki i rozrywki Oltremare (z Delfinarium)

Oltremare jest cudownym światem Odyseusza, gdzie każda chwila to rozrywka dla dzieci i dla dorosłych. Osobliwy delfin, najsławniejszy we Włoszech, pozwala odkryć magiczny i fascynujący świat wodny. Ogromny park Riccione jest wyjątkowym miejscem, gdzie cuda natury uruchamiają wszystkie zmysły. Jedno z największych delfinariów w Europie jest sercem parku, można podziwiać tu emocjonujące światy wielu gatunków zwierząt w różnych etapach ewolucji.

110.000 m2 powierzchni przeznaczonych jest morzu, ziemi i niebu, aby usatysfakcjonować gości w różnym wieku i z różnymi upodobaniami: tylko w Oltremare możliwe jest połączenie rozrywki z nauką. Obok fascynacji niesamowitym światem delfinów, doznaje się tu wrażenia podróżowania w czasie, gdyż można przenieść się do różnorodnych środowisk naturalnych, w różnych etapach ewolucji, by zadowolić pragnienie poznania każdego momentu życia na naszej planecie.
Cena: 32 €/os.San Marino

malowniczo usytuowane na górze Tytana państewko z pięknymi krajobrazami na okolicę. Proponujemy zwiedzanie stolicy Republiki i jej średniowiecznej zabudowy według trasy: Brama św. Franciszka, Bazylika św. Marina, taras widokowy, Plac Rządowy, Baszty na skale.
Cena od: 20 €/os.


Rejs statkiem

Panoramiczny rejs statkiem z degustacją wina.
Cena od: 22 €/os.

Ceny wycieczek mogą ulec zmianie. Wycieczki realizowane są przez miejscowego touroperatora

Wczasy last minute autokarem: Włochy wczasy last minute