MAKARSKA 2017
Apartamenty, studia i pokoje w konkretnych willach

Wille położone są w północnej, willowej części Makarskiej, około 400-500 m od plaży. Opisy każdej willi oraz aktualne ceny last minute na stronach Kocham-Wakacje.pl i ChorwacjaLastminute:
• willa Bogomila (pokoje) - Makarska last minute i Chorwacja last minute
• willa David (pokoje) - Makarska wczasy
• willa Peter (pokoje i apartamenty 4-os.) - Makarska wczasy last minute
• willa Royal (pokoje i studia) - Makarska last minute
• willa Tonka Makarska - Makarska wczasy
• apartamenty Ante & Eva - Makarska apartamenty wczasy
• apartamenty Bijela - Makarska Apartamenty last minute
• apartamenty Gojko - Apartamenty Makarska wczasy i Chorwacja last minute
• apartamenty Lidia - apartamenty w Makarskiej
• apartamenty Marina - apartamenty Marina Makarska
• apartamenty Palma - Makarska apartamenty
• apartamenty Zvonko - apartamenty Makarska

Ogólna, szczegółowa oferta wczasów autokarem w willach i apartamentach w Makarskiej aktualne ceny wczasów 2017 na: Makarska wczasy


Wille Fortuna - tanie noclegi w Makarskiej

W tym wariancie nie wybierają Państwo konkretnego obiektu. Wille położone są 300-600 m od morza. Oferta na stronach:
• ChorwacjaAutokarem.pl: Makarska wczasy
• Kocham-wakacje.pl: Makarska Fortuna last minute


Makarska on-line, kamery, pogoda, wycieczki

• zobacz Makarską na żywo i aktualną pogodę: Makarska Kamera
• więcej informacji o Makarskiej na: Chorwacja Makarska
• bogata oferta wycieczek fakultatywnych: Makarska - wycieczki fakultatywne


Filmiki z Makarskiej


Spacerkiem po Makarskiej

--------------------------------------------------

Kamery w Makarskiej na YT

--------------------------------------------------

Makarska jest piękna

--------------------------------------------------

Pocztówki i magnesiki z Makarskiej

--------------------------------------------------

Deep Club i Buba Beach Bar

--------------------------------------------------

--------------------------------------------------

Makarska i Baśka Woda - wczasy autokarem

Makarska wczasy

Baśka Woda wczasy


Makarska:

Jedna z najbardziej atrakcyjnych i najpopularniejszych miejscowości na wybrzeżu Chorwacji, przepięknie położona u podnóża masywu Biokovo (z najwyższym szczytem Sveti Jure 1762 m), w naturalnym porcie zamykanym przez półwyspy św. Piotra i Osejava.
Makarska posiada dwa nadmorskie bulwary (przez miejscowych zwane po prostu "starą" i "nową" promenadą), wysadzane palmami i otoczone butikami, kawiarniami i barami oraz długą plażę. Główna promenada może konkurować nawet ze słynnymi promenadami w Cannes lub Saint Tropez.

Makarska jest jedną z bardziej rozrywkowych miejscowości Dalmacji; najpopularniejsze dyskoteki to: Deep Club, Buba Beach Bar, Peter Pan i Disco Plaża. Miasto obfituje również w bary i restauracje, serwujące dania kontynentalne i regionalne, na przykład czewapczycę. Można znaleźć także wiele točionic, w których można kupić wino prosto z kadzi.

Sercem Makarskiej jest Kacicev trg, tarasowo zbudowany plac, gdzie pośród kwiatowych klombów stoi pomnik poety Andrije Kacića Mijosića. Górną część placu zamyka piękna i dość skromna, jak na barokową, katedra św. Marka, z charakterystyczną wieżą zakończoną czerwonym spiczastym hełmem. Jeśli zaś wolisz tradycyjny barokowy przepych, wówczas udaj się do kościoła św. Filipa. W pobliskim klasztorze Franciszkanów znajduje się muzeum z ciekawymi zbiorami muszli ze wszystkich mórz świata.

Do Makarskiej mariny zawija wiele jachtów. Można tam także znaleźć połączenia promowe do pobliskich wysp: Hvar i Brač. Możliwa jest też wycieczka statkiem w kierunku ujścia rzeki do morza do przepięknej zatoczki, gdzie mieszają się woda słodka i słona.


Wycieczki fakultatywne:

Split i Trogir

W programie zwiedzania: deptak Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski pałac - Pałac Djoklecjana, charakterystyczny bałkański bazar oraz największy port południowej Chorwacji. Ze Splitu udacie się Państwo do Trogiru, malowniczego miasta założonego przez Greków, które słynie ze wspaniale zachowanej średniowiecznej starówki.
Cena: 30 €

Wodospady rzeki Krka i Sibenik

Jeśli ktoś z Was marzył o kąpieli pod wodospadem, koniecznie musi odwiedzić Park Narodowy Krka. Dzięki 16-stu spiętrzeniom na rzece Krka, może on pochwalić się kompleksem malowniczych wodospadów. U stóp największego wodospadu znajduje się duże kąpielisko, gdzie można będzie popływać i poopalać się. W drodze powrotnej zobaczycie Państwo Sibenik - metropolię wczesnosłowiańską, położoną u ujścia rzeki do Adriatyku. Wszystkie uliczki w centrum miasteczka, prowadzą w kierunku twierdzy, górującej nad Sibenikiem, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta. Najważniejszym obiektem jest jednak monumentalny plac centralny z katedrą Św. Jakuba - najwspanialszym zabytkiem wczesnorenesansowej Chorwacji, umieszczonym na liście zabytków UNESCO.
Cena: 40 €

Fish Picnic

Wycieczka dla tych, którzy lubią morze, a także wyjątkową atmosferę dalmatyńską , doprawioną opalaniem się, kapitalnymi winami lokalnymi, miłą dla ucha pieśnią i pyszną pieczoną rybą. Statkiem popłyniecie Państwo wzdłuż półwyspu Pelješac i do niedalekich wysp. Statek zakotwiczy na czas kąpieli w romantycznej zatoce, gdzie podany zostanie obiad: świeża ryba i dużo dobrego wina.
Cena: 30 €

Medugorje

Jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc poprzez pielgrzymów w całym świecie katolickim. We wsi Bijakovići na obszarze parafii Međugorje, według świadectwa sześciu młodych parafian od 1981 roku ukazuje się Matka Boska.
Cena: 30 € (nie zawiera kosztu przewodnika)

Dubrownik

Średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany do rejestru światowego dziedzictwa zabytkowego UNESCO. Dubrownik ma długoletnią tradycję turystyczną i gotowy jest zadowolić najbardziej wymagające żądania swoich gości. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży.
Cena: 40 €